Zadzwoń do nas:
NOŚNIK NARZĘDZI KUBOTA SERIA F
Zadzwoń zapytaj o cenę promocyjną!

Nośnik narzędzi Kubota seria F

Dostępne modele F3090/F3890

Kosiarki Kubota F3090/F3890 to największe i najbardziej wydajne kosiarki w ofercie japońskiej marki. Wysokie osiągi silników w połączeniu z mocną i przemyślaną konstrukcją zapewniają dużą prędkość koszenia nawet w trudnych warunkach. Przedni deck tnący pozwala na koszenie w terenach słabo dostępnych, np. pod drzewami i przy parkanach. Napęd na 4 koła umożliwia kosiarce poruszanie się po nierównościach, podczas gdy skręcane tylne koła pozwalają na wąskie nawroty.

Doskonałe silniki wysokoprężne

Mocne, wytrzymałe i oszczędne silniki diesla marku Kubota znane są z wysokiej wydajności. Korzystny przebieg krzywej momentu obrotowego gwarantuje duży zapas mocy, nawet przy ekstremalnym obciążeniu. Dzięki temu nawet wyjątkowo gęsta lub wilgotna trawa może zostać z powodzeniem skoszona.
Dzięki niskiemu zużyciu paliwa, minimalnemu poziomowi hałasu oraz małym wibracjom, kosiarki serii F90 cechują się przede wszystkim ograniczonym oddziaływaniem na środowisko naturalne.
Seria F to największe i najbardziej wydajne kosiarki oferowane przez markę Kubota w Polsce. Również ich silniki muszą więc być wyjątkowo mocne. F3090 dysponuje 30-konnym, trzycylindrowym Dieslem o pojemności 1261 cm3. Ta jednostka napędowa oferuje dużą wydajność, a tym samym niskie zużycie paliwa.

Agregat koszący z tylnym i bocznym wyrzutem

Nasz agregat koszący z tylnym wyrzutem został wykonany z niezwykle wytrzymałej stali i oferowany jest w dwóch wielkościach: o szerokości 152 i 183 cm. Oba urządzenia posiadają możliwość odchylenia o pełne 90 stopni, co z pewnością ułatwia ostrzenie noży i utrzymanie ich w czystości. Dzięki przemyślanej konstrukcji ramion mocujących, agregat z łatwością kopiuje ukształtowanie terenu.

Wysoki komfort

Oferowana przez kosiarki serii F90 wygoda zaczyna się od doskonałego fotela z wysokim oparciem oraz z regulacją w czterech niezależnych punktach. Dzięki temu siedzenie daje się wyregulować optymalnie dla każdego operatora, aby zapewnić mu najwyższy poziom komfortu (siedzenie amortyzowane pneumatyczne w opcji).

Przeniesienie napędu

Odbiorcami nośnika narzędzi serii F są profesjonaliści. Świadczy o tym zastosowanie wałka przegubowego do napędu decka tnącego oraz wytrzymałej, bezstopniowej przekładki hydrostatycznej do napędu kół. Seryjne wspomaganie kierownicy, brak sprzęgła i zmiana kierunku poruszania się poprzez naciśnięcie odpowiedniej strony pedału jazdy z pewnością sprawiają, że sterowanie maszyną jest niezwykle proste i komfortowe. Napęd 4×4 posiada dwa tryby pracy: stałe przenoszenie mocy na wszystkie koła lub automatyczne załączanie drugiej osi w przypadku utraty przyczepności. Seryjny, dwustopniowy reduktor dodatkowo pomaga kosiarce poruszać się w trudnym terenie. Duża szerokość maszyny zwiększa stabilność jazdy na pochyłościach i wzniesieniach.

Wyposażenie dodatkowe

Układ zbierania trawy i liści został zaprojektowany specjalnie dla kosiarki F90. W kosiarce ważnym aspektem jest bezpośredni napęd turbiny, ponieważ pozwala uniknąć strat mocy i gwarantuje maksymalną produktywność. Urządzenie poradzi sobie z wysoką i wilgotną trawą, a nawet z grubą warstwą liści w przeciwieństwie do maszyn słabszej jakości. Wysokie podnoszenie kosza oraz duży zasięg siłowników pozwala na jego łatwe opróżnianie, podobnie jak w każdej maszynie Kubota z wysokim wysypem.

Nośnik narzędzi Kubota seria F

Dane techniczne:

Silnik:
F3090: 1,261 cm3 3-cylindrowy KUBOTA diesel, moc maks. 22,4 kW (30 KM),
zbiornik paliwa 61 l

F3890: 1,498 cm3 4-cylindrowy KUBOTA diesel, moc maks. 27,8 kW (38 PS),
zbiornik paliwa 61 l

Przekładnia:
HST o zakresach 2F/2R, prędkość maks. 20,0 km/h, napęd wałem

4WD:
2 WD z automatycznym załączaniem 4WD / stałe 4 WD

Komfort:
Płaski pokład operatora, wskaźnik paliwa, licznik motogodzin, skrzynka na narzędzia

Deck tnący do wyboru:
2 nożowy, napędzany wałem, boczny lub tylny wyrzut (nie zawarty w cenie podstawowej)

Wymiary:
Długość – bez kosiarki 2450 mm
Wysokość (ROPS/Kabina): 1985/1990 mm
Rozstaw osi 1300 mm
-//- kół przednich 1063 mm
-//- kół tylnych 1020 mm
Masa (podstawowa maszyna)(F3090/3890): 755/760 kg

Posiadamy w ofercie pełną gamę miniciągników i kosiarek profesjonalnych marki Kubota , wykwalifikowany serwis oraz oryginalne części i oleje marki KUBOTA.

Zobacz inne oferty: Kosiarki samojezdne Kubota

Masz pytania? Zadzwoń!
Z przyjemnością postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie oraz z największą starannością dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb.

Specyfikacja pdf: Specyfikacja-NN-F3090-3890

WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE
Moc silnika 30 KM lub 38 KM
Obroty WOM -
Zbiornik paliwa 61 L
Wydajność pompy hydraulicznej -
Udźwig podnośnika TUZ, KAT 1 -
Skrzynia przekładniowa Hydrostatyczna
Wspomaganie kierownicy Tak
Blokada tylnego mech. różnicowego Blokada tylnego mostu
Zakres prędkości Do przodu - 20 km/h, do tyłu 11 km/h
Prześwit minimalny -
Waga bez kabiny / z kabiną 744 kg
Typ hamulca Wielotarczowe mokre
Załączanie napędu przedniego Tak
System napędu na 4 koła (4WD) 4x4
UWAGA: Ze względu na proces ciągłego doskonalenia i modernizacji wyrobu, dane techniczne dostarczanych ciągników mogą się różnić w niektórych szczegółach