Zadzwoń do nas:
17 sierpnia 2018
Sprzedaż mini ciągników komunalnych Kubota z 2017 roku i pierwszej połowy 2018 roku

Mimo upływu lat ciągniki nadal są potrzebne do wykonywania podstawowych zadań, praca bez nich stałaby się bardzo uciążliwa. Dlatego wiele osób decyduje się zakup pojazdów mechanicznych o odpowiednich parametrach, odpowiadających ich wymaganiom. Często przy wyborze odpowiedniego sprzętu nie jest ważna jedynie jego cena, ale to do czego dany model jest stworzony, jego moc i przeznaczenie.

W ostatnich latach na popularności zyskują mini ciągniki komunalne. W 2017 roku poziom sprzedaży ciągników Kubota był wysoki, zdecydowanie wyższy niż u konkurencji. Kupującym spodobały się modele oferowane przez tę markę. 0-40 KM  to przedział mocy, który był najczęściej wybierany przez kupujących i w stosunku do innych osiągnął aż 43,62%. Jednak ciągniki Kubota nie sprzedawały się jedynie dobrze w przedziale mocy 0-40 KM, ale także w 0-50 KM, gdzie procent sprzedaży wynosił 36,25%. Natomiast w zakresie 0-60 KM był już nieco niższy, ale nadal odznaczał się na tle innych marek, osiągając 26,64%.

Sprzedaż mini ciągników w pierwszej połowie 2018

W pierwszej połowie 2018 roku sprzedaż mini ciągników znacznie się podniosła, a zakup mini traktorów Kubota wynosił aż 54,67%. Najlepiej sprzedawanym produktem w przedziale mocy 0-40 KM był model: Kubota L1361. Cechuje go opływowy, zaokrąglony kształt maski, dzięki czemu praca operatora staje się wygodniejsza i bardziej wydatna. Pochylona maska umożliwia lepszą widoczność, otwiera się ona bardzo szeroko, co skutkuje lepszym dostępem do silnika przy rutynowej obsłudze i przeglądach. To właśnie te korzyści i wiele innych zachęciły kupujących.

Kolejnym modelem, który sprzedawał się bardzo dobrze jest Kubota BX. Co podobało się kupującym? Wytrzymała konstrukcja, kompaktowe rozmiary, małe spalanie oraz wysoka moc silnika. Kolejnym modelem, który sprzedawał się równie dobrze co poprzednie jest Kubota B1181. Jego trzycylindrowy silnik i skrzynia z sześcioma biegami do przodu powodują, że jest zdolny do wykonywania naprawdę ciężkich zadań.

Ciągniki Kubota to przede wszystkim niskie spalanie, doskonała zwrotność, prosta konstrukcja i niezawodność. To właśnie dlatego są najchętniej wybieranym sprzętem przez kupujących.