Zadzwoń do nas:
MECHANIZMY TNĄCE

Mechanizmy tnące do rębaków

Mechanizmy tnące firmy REMET stosowane są w rębakach i służą do przetwarzania odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych, gałęzi oraz pni drzew o średnicy maksymalnej do 160mm, na różne długości w zależności od modelu. Wszystkie modele mechanizmów posiadają otwory przelotowe bądź gwintowane dla montażu osłon oraz ramy nośnej. Każdy mechanizm posiada dodatkowy wałek pod koło pasowe/zamachowe które ma za zadania odciążenia ciągnika i wyrównania pracy urządzenia.

Mechanizmy tnące świetnie sprawdzają się do pracy z ciągnikiem poprzez napęd WOM, napędem elektrycznym lub spalinowym.

Mechanizmy tnące występują w dwóch układach nożowych:
układ 4 lub 6 noży (model: R-60, R-80, R-100)
układ 6 lub 8 noży (model: R-120, R-150, R-200)

Elementy konstrukcyjne mechanizmów są wycinane laserowo. Następnie korpus rozdrabniacza jest spawany co zapewnia mu dużo większą wytrzymałość na drgania występujące podczas pracy dzięki czemu konstrukcja jest solidniejsza i bardziej wytrzymała niż w  przypadku mechanizmów skręcanych śrubami. Zespawany korpus jest obrabiany na precyzyjnych centrach obróbczych.

Dzięki tej technologii zachowana jest współosiowość, co wpływa na żywotność oraz poprawność działania urządzenia.

Wały tnące wytwarzane są  z wysokogatunkowej stali ulepszonej cieplnie, a następnie obrabiane są na tokarkach i frezarkach.

Noże tnące wykonane są ze stali trudno ścieralnej hardox typ 500.

W modelach R-120, R-150 I R-200 do pozycjonowania wałów tnących z nożami względem siebie  stosuję się tuleję rozporowo-zaciskową która pełni również awaryjną funkcję przeciążeniową.

Produkt nowy, objęty gwarancją.

Ceny netto podane są na zdjęciu, należy doliczyć 23% vat.
Dostawa Gratis!

Wystawiamy faktury vat.

W razie pytań prosimy o kontakt.
tel. 512-600-777