Zadzwoń do nas:
KOSIARKA KUBOTA G23 LD / HD
Zadzwoń zapytaj o cenę!

Kosiarka Kubota G23 LD / HD, z koszem

Kosiarka G23 jest stworzona do dużych obciążeń oraz trudniejszych warunków pracy – właśnie do tego typu zastosowań zostały stworzone kosiarki Kubota serii G. Kosiarki zostały stworzone na wzór ciągnika Kuboty model BX, który łączy w sobie najlepsze cechy ciągnika uniwersalnego czyli do zadań komunalnych jak i pielęgnacji terenu, dzięki zastosowaniu fabrycznej kosiarki międzyosiowej. Do kosiarki G23 można z powodzeniem zamontować pług do śniegu sterowany hydraulicznie. Profesjonalna kosiarka G23 służy przede wszystkim do pielęgnacji terenów zielonych, ale nie tylko! Kosiarkami serii G możecie Państwo zbierać liście, a dzięki zastosowaniu szerokiego kanału wylotowego kosiarka nie zapycha się i nie utrudnia pracy operatorowi.

Kilka słów o atutach kosiarki:

Silnik
Diesel o pojemności 988 cm3 i trzech cylindrach, chłodzony cieczą, to wytrzymała jednostka zapewniająca moc aż 23 KM i wysoki moment obrotowy. Marka Kubota wyprodukowała już ponad 25 milionów niezawodnych silników wysokoprężnych, a opisywany silnik oferuje dużą wydajność i możliwość szybkiego koszenia rozległych terenów zielonych.

Przeniesienie napędu
Wytrzymała, bezstopniowa przekładnia hydrostatyczna, seryjnie wyposażona w tempomat, zwiększa wygodę długotrwałej pracy operatora. Brak sprzęgła i zmiana kierunku poruszania się poprzez naciśnięcie odpowiedniej strony pedału jazdy sprawiają, że sterowanie maszyną jest niezwykle proste i komfortowe. Wałek przegubowy, który wprawia w ruch deck tnący, oraz przekładnia zębata przenosząca napęd między nożami to profesjonalne rozwiązania gwarantujące niezawodność i trwałość kosiarki.

Agregat koszący
Niezwykle trwały deck tnący o szerokości 1220 mm gwarantuje wydajną pielęgnację dużych terenów nawet w ciężkich warunkach bez obawy o jego uszkodzenie. Zachodzące na siebie tory pracy noży zapewniają idealne cięcie również przy prędkości sięgającej 16km/h. Duży zakres regulacji wysokości koszenia – od 250 do 1020 mm – umożliwia dostosowanie długości źdźbła trawy do indywidualnych wymagań. Łatwość zmiany wysokości zapewnia wygodna tarcza z trzynastoma ustawieniami. Tunel o ogromnym przekroju oraz system jego łatwego udrażniania obsługiwany z siedzenia operatora sprawiają, że kosiarka ma zadziwiającą przepustowość. Dlatego sprosta nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom pracy.

Zbiornik na trawę
Standardowe wyposażenie kosiarki obejmuje kosz do zbierania skoszonej trawy o pojemności 560 litrów z wysypem na poziomie ziemi. Jego opróżnianie odbywa się za pomocą dźwigni obsługiwanej z siedzenia operatora. Opcjonalnie można jednak zamówić ten model ze zbiornikiem o pojemności aż 640 litrów i hydraulicznym podnoszeniem, aby możliwe było wyładowanie trawy na przyczepę o wysokości 1,93 m, bez schodzenia z fotela operatora.

Dane techniczne:

Silnik:
G23: 898 cm3 3-cylindrowy KUBOTA diesel, maksymalna moc silnika 17 kW (23 PS),

Przekładnia:
Hydrostatyczna, maks. prędkość 15,5/17 km/h (G23/G26), z blokadą dyferencjału,
tempomat, regulacja kierunku i prędkości jazdy jednym pedałem

Komfort:
Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej, licznik mtg., prędkościomierz, Easy Checker

Deck tnący:
Kosiarka 2-nożowa napędzana wałem i przekładnią kątową,
hydrauliczne podnoszenie kosiarki, zmiana wysokości koszenia centralną tarczą

Kosz na trawę:
Czujnik zapełnienia kosza, wysokość podnoszenia kosza (wersja HD) 1.93 m

Wymiary i wagi:               G23 HD/LD
Długość całkowita:                3.275/3.035 mm
Szerokość całkowita:                 1.150 mm
Szerokość całkowita:                 1.266 mm
Wysokość całk. (HD/LD):        2.190 mm
Rozstaw osi:                                1.390 mm
Rozstaw kół przednich:             900 mm
Rozstaw kół tylnych:                  840 mm
Waga:                                          885/780 kg

Posiadamy w ofercie pełną gamę miniciągników i kosiarek profesjonalnych marki Kubota , wykwalifikowany serwis oraz oryginalne części i oleje marki KUBOTA.

Sprawdź model z silnikiem diesla – Kubota G26

Masz pytania? Zadzwoń!
Z przyjemnością postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie oraz z największą starannością dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb.

Specyfikacja PDF – Specyfikacja G23-IIG26-II1

WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE
Silnik 898 cm3 E-TVCS 3 cylindrowy silnik KUBOTA, chłodzony cieczą
Moc silnika 23 KM
Obroty WOM -
Zbiornik paliwa 20,5 L
Wydajność pompy hydraulicznej -
Udźwig podnośnika TUZ, KAT 1 -
Skrzynia przekładniowa Hydrostatyczna
Wspomaganie kierownicy Tak
Blokada tylnego mech. różnicowego Blokada tylnego mostu
Zakres prędkości 15,5 km/h
Prześwit minimalny -
Waga bez kabiny / z kabiną 690-840 kg
Typ hamulca Wielotarczowe mokre
UWAGA: Ze względu na proces ciągłego doskonalenia i modernizacji wyrobu, dane techniczne dostarczanych ciągników mogą się różnić w niektórych szczegółach