Zadzwoń do nas:
17 sierpnia 2018
Który mini ciągnik używany wybrać?

Wraz z każdą porą roku pojawia się wiele prac z którymi człowiek musi się zmierzyć. Zimą są to prace związane z odśnieżaniem i posypywaniem ulic. Wiosną i latem są to prace związane z koszeniem traw, zamiataniem parkingów oraz z różnymi uprawami owoców. Wielozadaniowe ciągniki komunalne Kubota idealnie sprawdzają się przy tego typu pracach.

Wiele osób nie przekonało się jeszcze do niezawodności mini ciągników, jednak zdecydowanie rosnąca liczba klientów świadczy o coraz to większej świadomości. Mini ciągniki stanowią duże ułatwienie dla każdego człowieka. Ich małe rozmiary pozwalają na dotarcie i wykonanie typowych prac w miejscach trudno dostępnych.

Który mini ciągnik używany wybrać?

Wybór ciągnika to niełatwa decyzja. Składa się na nią wiele czynników m.in. moc silnika, rozmiar, możliwość doczepienia innych sprzętów. Przede wszystkim musimy sobie zadać pytanie do jakich prac będziemy chcieli ciągnik wykorzystywać. To pozwoli nam określić jakiej mocy ciągnika potrzebujemy. Do pracy na mniejszych lub średnich powierzchniach sprawdzi się ciągnik o mniejszej mocy. Rekomendujemy zwinny model KUBOTA o mocy 16 KM.

Zazwyczaj modele wyposażone są w silniki trzy cylindrowe, blokadę mechanizmu różnicowego, oraz napęd na cztery koła. Ponadto ciągniki 16-konne poradzą sobie z pługiem do odśnieżania, ładowaczem czołowym i innymi maszynami. Podobnie większe modele wyposażone w silniki 3 lub 4 cylindrowe zawierające ponad 16 KM. Doczepić do nich możemy większą gamę osprzętu. Nasi klienci najczęściej wybierają pług do śniegu, glebogryzarkę, ładowacz czołowy, kosiarkę, przyczepkę pług 1-skibowy, 2-skibowy, zamiatarkę, rozsiewacz nawozu, opryskiwacz.

Dzięki różnorodności doczepianych maszyn ciągnik może nam się przydać zarówno w zimę. To właśnie wtedy pojawia się problem z zalegającym śniegiem, jak i latem do koszenia traw, nawożenia gleby itp. Ciągniki firmy Kubota są bardzo popularnymi maszynami na rynku, przede wszystkim dzięki wytrzymałej konstrukcji, kompaktowym rozmiarom i wysokiej mocy.

Wszystkie podzespoły mini ciągników Kubota były produkowane w Japonii. Dlatego nawet dzisiaj ciągniki używane z lat 80-90tych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to modele które mimo upływu lat potrafią służyć klientom jeszcze przez długi okres.